Hör du till skaran som passat på och förverkligat drömmen om att skriva en bok? Grattis! Att skriva en bok är en fantastisk prestation. Det blir ännu roligare att hålla den i handen så att du kan dela med dig av dina ord. Det är egentligen inte särskilt svårt att ge ut en bok, men har man aldrig gjort det tidigare är det en hel del att tänka på.
Jag sitter på den kunskapen efter en hel hög med egna bokutgivningar på olika sätt. Dessutom har jag lärt ut kunskapen till många personer via böcker och kurser i egenutgivning respektive marknadsföring för författare.
Förra årets stora skrivboom har ökat efterfrågan på information om hur man förvandlar text i datorn till en fysisk bok och därför är det nu hög tid att erbjuda en kurs igen. Denna kurs är online via Zoom så alla kan delta oavsett om man bor på en fjälltopp eller mitt i ett solrosfält. Det är sex kvällar. All information och anmälan finns hos Vuxenskolan. Varmt välkomna!
- Kristinas favoriter: fjällmorgon med ett lock över Funäsdalen - 2 januari 2025
- Mitt 2024 – lägger vi till handlingarna och tar nya tag - 31 december 2024
- Ett år runt Antibes december: karusell på fransk julmarknad - 1 december 2024